Fundacja Zdorovo

Fundacja Zdorovo jest partnerem społecznym eko-systemu, łączącym pracowników medycznych i pacjentów pochodzących z Europy Wschodniej z polskimi placówkami medycznymi.

 

Celem Fundacji jest wsparcie pacjentów z Europy Wschodniej, szczególnie uchodźców wojennych z Ukrainy, w efektywnym korzystaniu z usług medycznych w Polsce. 

Fundacja Zdorovo wspomaga: 

 

  • informacyjnie (informacja o dostępnych lekarzach, badaniach, leczeniu oraz innych dostępnych usługach prozdrowotnych);
  • edukacyjnie (promuje proaktywną i naturalną postawę dbania o zdrowie, informuje na temat możliwości skorzystania z bezpłatnych usług medycznych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, prowadzi warsztaty edukacyjne z lekarzami i ekspertami, tworzy i publikuje materiały edukacyjne na temat medycyny oraz zdrowia);
  • warsztatowo (prowadzi zajęcia aroma-terapii, art-terapii, itp.);
  • w powrocie do sprawności (organizuje i koordynuje procesy protezowania oraz rehabilitacji osób chorych lub poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie).

 

Fundacja Zdorovo powstała w 2023 roku. Swoją działalność statutową realizowała między innymi w lubelskich miejscach przyjaznych migrantów oraz uchodźcom – Baobabie i Spilno.