Medimost

Medimost łączy pracowników medycznych i pacjentów pochodzących z Europy Wschodniej z polskimi placówkami medycznymi, eliminując kluczowe bariery i tworząc efektywne sieci współpracy.

 

Jak pomagamy?

  • Z wykorzystaniem doświadczonego zespołu specjalistów i radców prawnych, zabezpieczamy aspekty formalne procedur potwierdzania w Polsce kwalifikacji zawodowych, legalności pracy i pobytu pracowników medycznych z Europy Wschodniej (lekarzy, pielęgniarek, położnych).
  • Rekrutujemy dla polskich placówek medycznych pracowników z Europy Wschodniej, według przekazanego zapotrzebowania.
  • Pozyskujemy pacjentów z Europy Wschodniej do on-line i bezpośredniej, komercyjnej lub w ramach NFZ obsługi medycznej w placówkach partnerskich. Wykorzystujemy do tego serwis https://zdorovo.pl/ oraz własną infolinię prowadzącą rozmowy w języku ukraińskim, rosyjskim, polskim i angielskim.
  • Rozwijamy bazę wiedzy dostosowaną do potrzeb migrantów/uchodźców na temat efektywnego wykorzystywania systemu opieki zdrowotnej w Polsce w ramach bloga, mediów społecznościowych oraz serwisu www.
  • Integrujemy z polskim rynkiem zagraniczne start-upy medyczne. Wspieramy ich w tworzeniu sieci współpracy i obsłudze klienta.

 

Medimost jest zarówno oficjalnie zarejestrowanym pośrednikiem pracy, jak też placówką medyczną samodzielnie udzielającą świadczeń zdrowotnych.

Spółka Medimost powstała 1 czerwca 2020 roku jako start-up inkubowany w Platformie Startowej – Wschodni Akcelerator Biznesu, prowadzonej przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W latach 2022-2023 spółka zrealizowała projekt “Zdorovo.pl – usługa integracji z polskim systemem opieki zdrowotnej migrantów z Europy Wschodniej.” dofinansowany ze środków europejskich na kwotę blisko 1 miliona złotych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Celem projektu było stworzenie rentownego i maksymalnie zautomatyzowanego procesu biznesowego poprzez wprowadzenie na rynek usługi skierowanej do pacjentów oraz wykwalifikowanego personelu medycznego z Europy Wschodniej, polegającej na zintegrowaniu ich z polskim systemem opieki zdrowotnej.

 

Dane kontaktowe:

+48 574 715 318

praca@medimost.eu 

 

Zarząd Spółki Medimost tworzą:

Vira Orel – prezes zarządu

Krzysztof Łątka – członek zarządu

www.krzysztoflatka.pl 

logo_medimost