Medimost

Medimost łączy pracowników medycznych i pacjentów pochodzących z Europy Środkowo-Wschodniej z polskimi placówkami medycznymi, eliminując kluczowe bariery i tworząc efektywne sieci współpracy.

 

Jak pomagamy?

Dla lekarzy i pielęgniarek z krajów Europy Wschodniej przebywających w Polsce:

 • Zabezpieczamy aspekty formalne procedur potwierdzania w Polsce kwalifikacji zawodowych, legalności pracy i pobytu, składania skarg do sądów administracyjnych z wykorzystaniem doświadczonego zespołu specjalistów i radców prawnych.
 • Znajdujemy w Polsce pierwszą pracę, dodatkową pracę lub nową pracę, jeżeli w dotychczasowej pracy medyk jest źle traktowany.
 • Pomagamy lekarzom i pielęgniarkom rozwijać się i więcej zarabiać, w przyjaznym środowisku pracy.
 • Dbamy o bezpieczeństwo pracy dobierając odpowiednie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz zabezpieczając pomoc prawną w przypadku w przypadku wezwania medyka do prokuratury/sądu.
 • Razem z zewnętrznymi ekspertami, prowadzimy profesjonalny kurs języka medycznego.

Dla polskich placówek medycznych:

 • Rekrutujemy lekarzy i pielęgniarki z Europy Wschodniej (Ukraina, Białoruś, itp.), według przekazanego zapotrzebowania.
 • Pozyskujemy pacjentów z Europy Wschodniej do on-line i bezpośredniej, komercyjnej lub w ramach NFZ obsługi medycznej. Wykorzystujemy do tego serwis https://zdorovo.pl/poliklinika oraz własną infolinię prowadzącą rozmowy w języku ukraińskim, rosyjskim, polskim i angielskim.

Dla pacjentów:

 • Udostępniamy informacje o lekarzach, którzy bez bariery językowej i kulturowej, ale też zgodnie z polskim prawem udzielą pomocy medycznej w przychodni lub szpitalu.
 • Rozwijamy bazę wiedzy dostosowaną do potrzeb migrantów/uchodźców na temat efektywnego wykorzystywania systemu opieki zdrowotnej w Polsce w ramach bloga, mediów społecznościowych oraz serwisu www.
 • Weryfikujemy aktualny status ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce migrantów/uchodźców, a jak trzeba tłumaczymy jak go uzyskać, aby móc korzystać z opieki medycznej finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Dla partnerów biznesowych:

 • Integrujemy z polskim rynkiem zagraniczne start-upy medyczne. Wspieramy ich w tworzeniu sieci współpracy i rozpoczynaniu realnej współpracy B2B, B2B2C na terenie Polski.
 • Łączymy firmy medyczne z pacjentami z Europy Wschodniej, przebywającymi w Polsce.

 

Medimost jest zarówno oficjalnie zarejestrowanym pośrednikiem pracy, jak też placówką medyczną samodzielnie udzielającą świadczeń zdrowotnych.

Spółka Medimost powstała 1 czerwca 2020 roku jako start-up inkubowany w Platformie Startowej – Wschodni Akcelerator Biznesu, prowadzonej przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W latach 2022-2023 spółka zrealizowała projekt “Zdorovo.pl – usługa integracji z polskim systemem opieki zdrowotnej migrantów z Europy Wschodniej.” dofinansowany ze środków europejskich na kwotę blisko 1 miliona złotych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Celem projektu było stworzenie rentownego i maksymalnie zautomatyzowanego procesu biznesowego poprzez wprowadzenie na rynek usługi skierowanej do pacjentów oraz wykwalifikowanego personelu medycznego z Europy Wschodniej, polegającej na zintegrowaniu ich z polskim systemem opieki zdrowotnej.

Dane kontaktowe:

+48 574 715 318

praca@medimost.eu 

 

Zarząd Spółki Medimost tworzą:

Vira Orel – prezes zarządu

Krzysztof Łątka – członek zarządu

www.krzysztoflatka.pl 

logo_medimost