Jak kupić leki?

Yevhen Rudnyckyj

0(0)

Od 8 stycznia 2021 r. wszystkie recepty na zakup leków będą wysyłane na adres e-mail lub numer telefonu pacjenta w formie kodu sms. Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną, decyzja ta jest jak najbardziej uzasadniona. Wprowadzenie takiego systemu umożliwia otrzymanie recepty podczas telefonicznej konsultacji z lekarzem (teleporady).

Sposób odbioru recepty uzależniony jest od formy jej realizacji w aptece. W przypadku otrzymania recepty w formie kodu sms, należy przedstawić ją wraz z numerem PESEL w aptece. W przypadku otrzymania recepty w formie pliku PDF na adres e-mail, należy okazać w aptece kod kreskowy z urządzenia mobilnego lub wydrukowaną receptę.
Opisane powyżej sposoby realizacji recepty dostępne są wyłącznie dla pacjentów, którzy aktywowali Internetowe Konto Pacjenta.

Jeśli nie posiadasz takiego konta, lekarz może wydrukować dla Ciebie „Wydruk informacyjny”. Aby skorzystać z takiej recepty, należy potwierdzić farmaceucie kod dostępu, pokazać kod kreskowy lub odczytać cztery cyfry z recepty wraz z numerem PESEL.
Jeśli nie wiesz, czy potrzebujesz recepty, aby kupić dany lek, zapraszamy do skorzystania z bazy leków na naszym portalu https://zdorovo.pl/medikamenty/evropejskie-analogi-tvoih-lekarstv. Jeśli chciałbyś uzyskać więcej informacji lub pomoc medyczną, skontaktuj się z infolinią Vrachi.pl 536 536 983 lub wypełnij ankietę na https://zdorovo.pl/services/hochu-poluchit-pomoshh.

Źródło:
https://twojezdrowie.rmf24.pl/aktualnosci/news-jak-korzystac-z-e-recepty,nId,4248439

https://pacjent.gov.pl/e-recepta/ty-decydujesz-gdzie-i-kiedy-wykupic-lek

Поділитися

Facebook
Twitter
LinkedIn