Do czego potrzebny jest lekarz rodzinny?

Yevhen Rudnyckyj

0(0)

Chcesz efektywnie korzystać z polskiego systemu medycznego, ale nie wiesz od czego zacząć? Dobrym rozwiązaniem jest wypełnienie deklaracji u polskiego lekarza rodzinnego.

Lekarz rodzinny lub lekarz POZ, może skierować na badania diagnostyczne. Jego zadaniem jest również skierowanie do lekarza specjalisty lub szpitala. Decyzje te podejmowane są wyłącznie na podstawie przesłanek medycznych i nie są wydawane na podstawie woli pacjenta.

Jeśli lekarz rodzinny odmówi wydania skierowania, pacjent ma prawo poprosić o konsultację z innym lekarzem lub wysłać wniosek do kierownika ośrodka zdrowia, aby poznać przyczynę odmowy. Oba te fakty muszą zostać odnotowane przez lekarza w dokumentacji medycznej pacjenta. Jeśli inny lekarz uzna, że konsultacja nie jest konieczna, może odrzucić wniosek pacjenta.

W przypadku chęci zmiany lekarza rodzinnego należy pamiętać, że taka bezpłatna możliwość przysługuje dwa razy w roku. Zmiana lekarza rodzinnego jest również bezpłatna w przypadku zmiany miejsca zamieszkania, zamknięcia lub likwidacji placówki medycznej, przejścia lekarza rodzinnego na emeryturę lub w przypadku konieczności zmiany lekarza po ukończeniu 18 roku życia.

W ramach projektu Vrachi.pl można uzyskać bezpłatną pomoc w procedurze umówienia wizyty u lekarza rodzinnego. Możesz również umówić się na wizytę u lekarza rosyjskojęzycznego. Wypełnij formularz https://zdorovo.pl/services/hochu-poluchit-pomoshh, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Źródło: https://pacjent.gov.pl/system-opieki-zdrowotnej/co-moze-ci-zaoferowac-lekarz

Поділитися

Facebook
Twitter
LinkedIn